oktoober 30, 2015

Uus trend lahendab e-kirjadele allakirjutamise dilemma

Mashable.com avaldas hiljuti artikli, mis paneb küsimärgi alla tavapärased ingliskeelsete e-kirjade lõpetamise trendid – kui “Best” ja “Regards” tunduvad liiga igavad ja mittemidagiütlevad, siis , “Yours” ja “Warmest regards” jällegi veidi ülevoolavad, rääkimata sellest, kui panna kirja alla “Sincerely” – kui siirad me paari faili edastamise juures ikka oleme? Seega sõltub kirja lõpetamise viis suuresti kirja sisust, nagu ka kirja saaja ja saatja suhtest, mistõttu universaalset ja alati toimivat varianti ei pruugigi olemas olla.

Mashable.com väidab, et kuna tänapäeval on e-kirjade liiklus väga tihe, sageli saadetakse ja loetakse neid telefonis või tahvelarvutis, siis mõjuvad need pigem vestluse kui kirjadena. Mida sellisel juhul kirjadele alla panna?

Mitte midagi.

E-kirjade saatmine on muutumas üha mitteametlikumaks, mistõttu on vähenenud ka vajadus kirju kuidagi eriliselt lõpetada. “Kui sa lõpetad kirja mingi soovi või tervitusega, mõjub see kuidagi ebasiiralt ja enesekeskselt. Päriselus vesteldes me ju nii ei tee?”, väidab USA ühe juhtiva mittetulundusliku uudisteagentuuri NPR loovdirektor Liz Danzico.

Nii lõpetabki Liz oma e-kirjad, sh ka tööalased, punktiga viimase lause lõpus. Ei mingit kokkuvõtet ega nime. Lihtsalt valge leht.

Kuidas võiks mõjuda e-kirjadele alla kirjutamata jätmine eesti keeles ja kultuuriruumis?

Loe artiklit siit.